30.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Roboti rus që qëllon me armë

spot_img

Njihuni me robotin rus të quajtur FEDOR!

Një zyrtar rus ka postuar një video të FEDOR në faqen e tij në rrjetin social ‘Facebook’, një robot humanoid që po punohet nga Fondacioni Rus i Projekteve të Avancuara Kërkimore. Siç raporton edhe CNN Business, roboti përdor mjete të ndryshme, nget makina si dhe qëllon me armë.

FEDOR është një robot humanoid i lidhur me hapësirën ruse. Roboti praktikon të shtënat për të përmirësuar aftësitë e tij motorike dhe algoritme vendimmarrëse. Mund të pasqyrojë një lëvizje të operatorit njerëzor. Për më tepër, ndiqni videon./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat