20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Rrëmbehet miliarderi më i ri afrikan

spot_img

Miliarderi më i ri i Afrikës është rrëmbyer nga persona të maskuar dhe të armatosur në qytetin kryesor të Tanzanisë, Dar es Salaam.

43-vjeçari Mohammed Dewji u rrëmbye jashtë palestrës së një hoteli, ku po shkonte për të bërë ushtrimet e mëngjesit.

3 persona që mendohet se kanë lidhje me ngjarjen janë arrestuar dhe mendohet se dy prej rrëmbyesve nuk janë shtetas të Tanzanisë. Ende nuk dihet motivi i rrëmbimit të miliarderit.

Sipas revistës “Forbes”, pasuria e Dewji është 1,5 miliardë dollarë dhe e ka cilësuar se miliarderin e vetëm nga Tanzania dhe më të riun në Afrikë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat