fbpx

Rreziqet shqetësuese të mishit të skuqur të pulës

1_Fried-Chicken.jpg

Një studim është kryer nga shkencëtarët e Universitetit ‘Iowa’, të cilët kanë listuar rreziqet që vijnë nga konsumimi i mishit të skuqur të pulës dhe peshkut.

Sipas tyre, skuqja e mishit të pulës dhe peshkut rrisin rrezikun e vdekjes te njeriu.

British Medical Journal zbuloi se një ose më shumë kofshë pule të skuqura ishin të lidhura me një rrezik prej 13% më të lartë të vdekjes.

Ushqimet e skuqura sjellin komplikacione në zemrën e njeriut./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303