33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rrëzohet avioni me 149 pasagjerë

spot_img

Një avion i tipit “Boeing 737” i kompanisë së fluturimeve “Ethiopian Airlines” është rrëzuar gjatë fluturimit nga Adis Ababa në Nairobi të Kenias.

Në avion ndodheshin 149 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit.

Kryeministri i Etiopisë, Abiu Ahmed, ka ngushëlluar familjarët për humbjen e njerëzve të tyre të dashur.

Ngjarja ka ndodhur në 08: 44 sipas orës lokale.

Në një deklaratë, kompania ajrore është shprehur se operacioni i kërkimit ka nisur. Mediat raportojnë se të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi kanë humbur jetën.  /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat