20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Rrihen brutalisht dy shqiptarë në Serbi, reagojnë krerët e institucioneve të Kosovës

spot_img

Dy të rinjtë shqiptarë u rrahën brutalisht natën mes të shtunës dhe të dielës në Novi Sad dhe rrëfyen se gjithçka kishte ndodhur pasi kishin parë një taksi të ndalur me të cilën donin të ktheheshin në shtëpi.

Një prej të rinjve tregon se ai kishte folur në gjuhën shqipe dhe dy djem që i kishin dëgjuar kishin filluar t’i rrihnin. Më pas, atyre i ishin bashkuar edhe të tjerë.

Dy të rinjtë kanë pësuar lëndime trupore dhe mjekët në spitalin e Novi Sadit kanë luftuar për t’i shpëtuar jetën njërit prej tyre, Çlirim Malokut, i cili fatmirësisht tani është jashtë rrezikut për jetën dhe ka dalë nga reanimacioni.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat