fbpx

Rriten rastet e prekjes nga Covid-19 në shtetin fqinj me Shqipërinë

800-0-5e6274b0266d3.jpg

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Greqi ka arritur në 46. Një rast i ri u konfirmua në jug të Athinës.

Kryebashkiaku i Dafni njoftoi në rrjetet sociale se pacienti është i afërm i një nxënësi në 9-vjeçare dhe do të merren masa edhe për të bërë kontrollet e mëtejshme për personat që kanë pasur kontakt me të.

Advertisement

Autoritetet mjekësore po punojnë për të gjurmuar lëvizjet e pacientit për të evidentuar personat që mund të jenë të rrezikuar nga infektimi.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303