fbpx

Rritet bilanci i viktimave në Greqi nga Covid-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar 4 të vdekur duke e çuar totalin e përgjithshëm të viktimave në 67 persona në Greqi.

Numërohen mbi 1,613 persona të infektuar, ku 92 persona janë në gjendje kritike për jetën.

Ndërkohë në botë bilanci rritet çdo ditë e më shumë, ku këtë të shtunë numërohen plot 1.119.744 raste me të infektuar dhe 59.245 viktima.