fbpx

Rritet numri i rasteve të reja me Covid në Itali

Screenshot_51-1.jpg

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë bërë 253 100 testime mes të cilëve kanë rezultuar pozitiv me Covid 15 746 persona.Gjithashtu gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën 331 persona me një ulje të lehtë përsa i përket numrit të personave që humbën jetën.Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali ka shkuar në  3,769,814, mes të cilëve kanë humbur jetën 114,254 persona dhe janë shëruar 3,122,555 pacientë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303