fbpx

Rritet numri i të infektuarve me COVID në Elbasan, sa u prekën në 24-orët e fundit?

Infermiere me veshje mbrojtese e maska duke ecur ne oborrin e e Sherbimit Infektiv ne Qendren Spitalore Universitare Nene Tereza, QSUT, i cili eshte kthyer ne karantine. Deri tani jane konfirmuar 197 raste me koronavirus ne Shqiperi, nder te cilet 10 kane nderruar jete dhe 33 prej tyre jane sheruar. /r/n/r/nNurses wear protecting gear while walking at the Infectious Diseases Ward at Mother Teresa University Hospital Center, QSUT, which has been turned into quarantine. So far, 197 cases of coronavirus have been confirmed in Albania, of which 10 have died and 33 have recovered.

Vijon të rritet numri i personave të infektuar nga COVID në Elbasan.

Gjatë 24 orëve të fundit, raportohet se janë konfirmuar 17 raste të reja, ndërkohë që priten përgjigjet e tamponëve edhe për 19 teste të realizuara.

Një ditë më parë, Ministria e Shëndetësisë deklaroi 10 raste, ndërkohë që numri i rasteve aktive në këtë qark ka arritur në mbi 330 të tilla.