fbpx

Rritet numri i të prekurve me COVID në Elbasan, infektohet punonjësi i policisë dhe…

Elbasani ka shënuar sërish sot raste të reja me COVID-19. Bëhet me dije se një punonjës policie ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij, si dhe babai i një infermiere në spitalin e Elbasanit.

Rastet e reja janë kontakte të personave të mëparshëm.

Sa i përket punonjësit të policisë të konfirmuar së fundmi, tashmë ka shkruar në gjashtë numri i rasteve në Drejtorinë Vendore të Policisë në Elbasan.

Dyshohet se ai e ka marrë virusin nga kontaktet me të infektuarit e tjerë.