16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Rritja e rasteve me Covid-19, Turqia vendos një bllokim total

spot_img

Turqia do të vendosë masa të reja duke filluar nga e enjtja në mbrëmje, për të frenuar përhapjen e epidemisë  pas rritjes në rasteve. Turqia regjistroi më shumë se 37 000 raste të reja COVID-19 dhe 353 viktima në 24 orët e fundit.Të gjithë dyqanet dhe bizneset që konsiderohen jothelbësore do të mbyllen, gjithashtu do të ndalohet udhëtimi midis provincave. Turqia tashmë kishte marrë masa të ashpra  që synonin kufizimin e përhapjes së virusit më 13 prill, ditën e parë të Ramazanit.Bllokimi i ri do të fillojë më 29 prill në mbrëmje dhe do të mbetet në fuqi deri më 17 maj në mëngjes.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat