fbpx

Rrokadë në Policinë e Elbasanit, bëhen ndryshimet e reja (Emrat)

polllll.jpg

Ndryshime të reja janë bërë në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit. Sipas informacioneve, bëhet me dije se në krye të sektorit të krimeve është vendosur Faik Ruko.

Sokol Novaku i cili mbante deri më tani këtë post është transferuar në Gramsh, në të njëjtin pozicion, veçse në një qytet me shumë herë më pak banorë.

Elbasani është një prej qyteteve më të goditura nga krimi i organizuar dhe përplasja mes bandave, ku vetëm në vitet e fundit janë vrarë dhjetra persona e shumica e ngjarjeve kanë mbetur pa autorë.

Vijon…

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303