fbpx

RTSH/ Anila Hoxha: SPAK ka zgjeruar hetimet për 6 tendera, janë sekuestruar dosjet

4928B82A-C343-474C-BE40-2E6D1EACA8A8.jpeg

Gazetarja Anila Hoxha ka deklaruar se Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zgjeruar hetimet për tenderat e zhvilluara nga Radio Televizioni Shqiptar pas arrestimit t ëish-drejtorit Thima Gëllci.

E ftuar në “Open”, Hoxha tha se janë sekuestruar dosjet e gjashtë tenderave dhe po hetohen.

“SPAK ka zgjeruar hetimet pas këtij arrestimi për gjashtë tendera të tjerë. Konkretisht është sekuestruara Dosja e rikonstruksionit të RTSH Korçës, të Kukësit dhe të katër të tjerëve, gjithçka po hetohet,”- tha Hoxha ndër të tjera.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303