33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Rudina Hajdari rrëfen nëse do dorëzojë apo jo mandatin

spot_img

Deputetja e PD, Rudina Hajdari ka rrëfyer nëse do dorëzojë mandatin e saj gjatë  një interviste për ‘Zërin e Amerikës’. Hajdari ka thënë se do vazhdojë të jetë në Parlament, pasi sipas deputetes së PD, aji është pikërisht vendi që i jep oksigjen demokracisë.

Më tej, vajza e Azem Hajdari tha se ndjen përgjegjësi dhe se mandati i saj si deputete në Parlamentin e Shqipërisë do i shërbejë të ardhmes.

“Parlamenti i jep oksigjen demokracisë në vend, i jep oksigjen partive politike. Është vendi ku ne përfaqësojmë sovranin, prandaj duke marrë parasysh që kjo është një përgjegjshmëri e lartë që ndjej mbi shpatulla, mendoj se qëndrimi në parlament është vendimi i duhur që i shërben të ardhmes së Shqipërisë”, theksoi Hajdari./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat