fbpx

Samiti i Diasporës/ Qeveria parashikon  super shpenzime

853f8c48fa67f10ee1f1252f154201d3_L.jpg

Nga data 28 shkurt deri më 2 mars do të zhvillohet Samiti i Diasporës dhe qeveria ka menduar që të shpenzojë një shifër të jashtëzakonshme për këtë qëllim.

Në Vendimin e Këshillit të Ministrave do t’i kushtojë buxhetit të shtetit 66.972.800 milionë lekë të reja ose thuajse 670 milionë lekë të vjetra.

Në këtë vendim parashikohet edhe se ku do të shkojnë shpenzimet në zëra. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303