30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Schalke 04 vendos autobusin, City forcon ofensivën

spot_img

Një sfidë mes dy skuadrash jo të barabarta, ajo që do të nisë pas pak në “Gelsenkirshen” mes Shalkes vendëse dhe Mançester Sitit. Tedesko i druhet potencës ofensive të kampionëve të Anglisë, ndaj ka rreshtuar një formacion tërësisht mbrojtës në skemën 5-3-2.

Nga ana tjetër, Pep Guardiola ka hedhur të gjithë arsenalin ofensiv në sulm duke i besuar një fanellë titullari dhe spanjollit David Silva. Shalke 04 (5-3-2): Fahrman; Kaligiuri, Bruma, Sane, Nastasiç, Ozipka; Serdar, Bentaleb, MekKejn; Uth, Mendil.

Mançester Siti (4-3-3): Ederson; Ualker, Laporte, Otamendi, Fernandinjo; De Bryne, Gundogan, Silva; Bernardo Silva, Aguero, Sterling./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat