33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Seanca plenare, betohen 4 deputetët e rinj të LSI

spot_img

Ka vijuar seanca plenare, ku tanimë u betuan 4 deputetët e rinj të opozitës nga radhët e LSI. Ditën e sotme morën mandatin Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushaj.

Nga ana tjetër, opozita vijon protestën e tyre kundër qeverisë me thirrje: ‘Rama ik’! Shumë efektivë policie janë vendosur në shërbim për të mbajtur të normalizuar protestën, ku 200 prej tyre janë në dispozicion vetëm për sigurinë  e deputetëve. Deri më tani nuk ka pasur ndonjë përplasjes mes protestuesve dhe policisë./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat