fbpx

Sëmundja e lisë prek dhjetëra nxënës, dyshohet se janë prekur edhe…

lija.jpg

Rreth 15 nxënës të shkollës 9-vjeçare në Memaliaj janë prekur nga sëmundja e lisë. Shumica e tyre kanë shfaqur temperaturë dhe janë mbushur me puçra në pjesën më të madhe të trupit.

Burime  bëjnë me dije se e njëjta situatë paraqitet dhe te fëmijët e kopshtit, por nuk dihet ende numri i personave të prekur.

Vijon…

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303