fbpx

Serbia/ Haradinaj: Kërkesa e papranueshme e Ramës

rama-haradinaj-e1511860713463-1024x571.jpg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se gjatë darkës në shtëpinë e presidentit Hashim Thaçi i është kërkuar pezullimi i taksës 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake. Një gjë e tillë thotë të jetë bërë nga Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë.

“Kryeministri Rama kërkesa s’mundet me pas, pasi ai qeverisë me Shqipërinë, por mundet me pas qëndrim të vetin i cili është i respektueshëm. Kërkesa s’mundet me pas askush. Ai kishte mendimin e vetë që është mirë me u pezullu taksa”, tha Haradinaj në emisionin ‘Pressing’ me Leonard Kerqukin në T7. I pari i qeverisë tregon të mos ketë pranuar këtë kërkesë të homologut nga Tirana.

‘Rama mos t’i jep vetës ngarkesë se ne jemi këtu’, tha i pari i AAK-së.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303