16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Serbia, plan për atentate në Kosovë dhe destabilizim rajonal

spot_img

Serbia ka përgatitur një plan për shkaktimin e atentateve në Kosovë. E gjithë kjo, vjen si pasojë e formimit të ushtrisë së Kosovës dhe miratimit në Kuvend.

Sipas RTK, një zyrtar serb u ka komunikuar qytetarëve të tij që të mos  lëvizin shumë pasi atentate dhe sulme të tilla si ai ‘Panda’ do të ketë shumë shpejt. Kujtojmë që në sulmin ‘Panda’ para disa vitesh, u vranë shumë serbë.

Së fundmi, kryeministrja e Kosovës ka theksuar se Serbia do ndërhyjë nëse Kosova formon ushtrinë e saj. Këto deklarata kanë nxitur planin e serbëve për atentate dhe destabilizim të rajonit./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat