fbpx

Sërish detaje nga skema e mashtrimit të sanitares Tire Alldervishi, ja gënjeshtra që i tha personelit të Sanatoriumit

tire-alldervishi.png

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga skema e mashtrimit të Tire Alldervishit, e cila hiqej si infermiere por në të vërtetë ishte sanitare te “Shefqet Ndroqi”.

Mësohet se ajo është hequr tek personeli i Sanatoriumit, sikur e kishte teze pacienten, që më pas fatkeqësisht humbi jetën.

58-vjeçarja u prezantua si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje në COVID-2 tetë milionë lekë.

Sot gjykata mori masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për sanitaren.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303