fbpx

Sërish në Beograd, nesër zhvillohet takimi i rradhës i “Open Balkan”

0AC373F4-779A-4E4A-A612-9845CD01C2B5.jpeg

Nesër zhvillohet takimi i rradhës i “Open Balkan”. Edhe këtë herë do të mbahet në Serbi.

Takimi i  fundit u zhvillua po në Beograd me 4 nëntor mes presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, kryeministrit Edi Rama. Në takim nuk ishte i pranishëm dhe kreu i ekzekutivit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pasi dha dorëheqjen për shkak të humbjes së zgjedhjeve lokale. ai u zëvendësua nga Nikolla Dimitrov.

Në këtë takim ku sërish u ulen në tryezën e ‘Open Ballkan’ vetëm Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut u deklarua se nga Janari i 2022 do të nisin të zbatohen marrëveshjet për thjeshtimin e procedurave doganore që do të firmosen në fund të Dhjetorit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303