fbpx

Sërish përçarje brenda PD-së, 7 deputetë të Berishës nuk iu bindën udhëzimit të grupit parlamentar, ja çfarë pritet të ndodh

auto_Selia_e_PD1641221891-750x536-1-750x405.jpg

Ditën e sotme Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar propozimin e opozitës për kandidaturën e Mateo Spahos, për anëtar të këshillit mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë.

Pas këtij vendimi të marrë në komision, sekretari i grupit parlamentar të PD, Arbi Agalliu dha një deklaratë për mediat ku njoftoi zyrtarisht se deputetët demokratë nuk do merrnin pjesë në votimin e kandidaturave të mazhorancës për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Por duket se deputetët e opozitës nuk kanë qenë të bashkuar në këtë vendim, teksa mësohet se 7 prej tyre nuk i janë bindur udhëzimit të dhënë.

PD:
Tritan Shehu
Luan Baçi
Agron Shehaj
Isuf Çelaj
Albana Vokshi
Elda Hoti
Bujar Leskaj

Aleatet:

Agron Duka
Dashamir Shehi
Fatmir Mediu
Vangjel Dule
Mesila Doda
Nusret Avdiu

Në votim morën pjesë edhe deputetët e LSI-së:

Monika Kryemadhi

Petrit Vasili

Erisa Xhixho

Mbeten për t’u verifikuar Agron Çela dhe Shpetim Idrizi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303