fbpx

Serish protestë sot në orën 18:00. Çfarë paralajmërojnë të rinjtë? Zbardhen kërkesat

protestues-770x344.png

Serish do të mbahet një tjetër protestë sot për vrasjen e Klodian Rashës. Ka qenë avokati Altin Goxhaj, ai që ka bërë me dije se sot në orën 18:00 do të zhvillohet tubimi i radhës tek Sheshi Skënderbej dhe në sheshet kryesore të çdo qyteti.

Por kush janë kërkesat e të rinjve?

Ato janë: Jo dhunës policore! 2. Lirimi i qytetarëve! 3. Shkarkimi i Ardi Veliut! 4. Reformim të Policisë së Shtetit!

Teksa u kërkua shkarkimi i Ardi Veliut, reagoi dhe Rama. Kryeministri tha se protestuesit duhet ta harrojnë largimin e Veliut.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303