fbpx

Serwer: BE i jep vizat Kosovës, nëse heq taksën ndaj Serbisë

tan2016-5-13_184230547_6.jpg

Diplomati amerikan, Daniel Serwer thotë se zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet në zyrat e Brukselit.

Ai nuk beson se në takimin e 1 korrikut në Paris do të arrihet ndonjë marrëveshje mes dy vendeve.

Megjithatë për të zhbllokuar dialogun e Brukselit, Serwer propozon se BE-ja duhet të  liberalizojë vizat për shqiptarët e Kosovës në këmbim të heqjes së taksës ndaj produkteve serbe.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303