fbpx

Sezoni turistik 2020/ Klosi: Durrësi, gati për të pranuar miliona turistë

blendi-klosi-profil.jpg

Në samitin Samitin Ndërkombëtar për Turizmin,  ku marrin pjesë vendet se  Shqipëria, Greqia, Italia, Sllovenia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Serbia, Kroacia dhe Mali i Zi, ministri Blendi Klosi ka deklaruar se Durrësi është gati që të presë turistë për sezonin turistik të vitit 2020.

“Pavarësisht goditjes së natyrës, zona e Durrësit është e paprekur, është e gatshme për të pranuar mijëra dhe miliona turistë. Sezoni turistik 2020 do të jetë një sezon i suksesshëm dhe për plot familje shqiptare. Këtë praktikë që ne bëmë në Shqipëri, ta ndajmë nëpër botë. Turizmi është një shtyllë shumë e rëndësishme për ekonominë e vendit. Ne nuk jemi konkurrentë, ne jemi bashkëpunues. “, u shpreh Klosi.

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303