fbpx

SHBA, kryetari i bashkisë së New York tërhiqet nga gara presidenciale

new-york-mayor.jpg

Kryetari i bashkisë së New York, Bill de Blasio, është tërhequr nga gara presidenciale për Shtëpinë e Bardhë.

“Ndihem sikur kam kontribuar gjithçka mundem në këtë zgjedhje parësore dhe nuk është qartë koha ime,” tha ai në një intervistë për MSNBC.

“Kështu që unë do të përfundoj fushatën time presidenciale, të vazhdoj punën time si kryetar i bashkisë së New York City dhe do të vazhdoj të flas për njerëzit që punojnë”.

58 vjeçari, Bill de Blasio kishte shpallur kandidaturën e tij për Shtëpinë e Bardhë në muajin maj.

Presidenti Donald Trump reagoi duke thënë me ironi se ishte “një lajm politikme të vërtetë i madh “.

Oh jo, një lajm politik me të vërtetë i madh, mbase historia më e madhe në vite! Kryetari me kohë të pjesshme i Qytetit të Nju Jorkut, BilldeBlasio, i cili do të votohej me një ZERO të fortë, por që kishte hapësirë të jashtëzakonshme për rritje, ka dalë në mënyrë tronditëse nga gara presidenciale. Nju Jorku është shkatërruar, ai po kthehet në shtëpi!/real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303