27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

SHBA, një i vdekur në Florida nga Uragani ‘Michael’

spot_img

Të paktën një i vdekur dhe 380.000 persona pa energji elektrike, është bilanci paraprak i shkaktuar nga kalimi i Uraganit Michael në Florida.

Pavarësisht uraganit, Donald Trumpo mbrohet nga kritikat për takimin e tij në Pennsylvania.

‘Nëse do e kishim anuluar do kishim zhgënjyer mijëra njerëz’, pranon Trump, që në të kaluarën kishte kritikuar në 2012 Barack Obamës për një takim elektoral gjatë uraganit Sandy.

Uragani Michael ka prekur tokën në Florida në Panhandle, pranë Panama City.

Stuhia ka arritur pothuajse kategorinë 5, niveli më i fuqishëm, me erëra me shpejtësi më shumë se 249 km/orë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat