31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shembet shkolla në Nigeri, 8 të vdekur dhe rreth 100 nxënës nën rrënoja

spot_img

Të paktën 8 nxënës kanë humbur jetën dhe rreth 100 nxënës dhe mësues mendohet të jenë nën rrënoja, pas shembjes së shkollës, në kryeqytetin e Nigerisë, Lagos.

Shkolla ndodhej në katin e fundit të një ndërtese 3 katëshe.

Rreth 40 nxënës janë nxjerrë nga rrënojat të gjallë.Vijojnë kërkimet për nxënësit e tjerë.

Shkaku i shembjes së ndërtesës është ende i paqartë. Banorët e zonës po ndihmojnë skuadrën e shpëtimit për të nxjerrë nxënësit dhe mësuesit nga rrënojat./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat