Shembet ura këmbësore në Indi, dhjetëra të lënduar

epa05184880 People gather outside of a house in the Kasarvadavali area on the outskirt of Mumbai, where a 35-year-old man was suspected of murdering 14 family members before hanging himself, as an ambulance car carrying the dead bodies leaves the site, in Mumbai, India, 28 February 2016. Officers found the body of Hasnain Warekar hanging with a blood-stained knife nearby and the bodies of his wife, parents, three sisters and eight children of the extended family, all with their throats slit, at Warekar's residence in the suburb of Thane, senior police official Ashutosh Dumbre said. Another sister Subia Bharwar, 22, survived the attack and was being treated in a local hospital. It appears there was a family get-together after which Warekar's sisters and children had stayed over. EPA/DIVYAKANT SOLANKI

Një urë këmbësorësh është shembur në Indi, ku ka sjellë konfuzion në momentet e ngjarjes. Mësohet se ura u shemb në Mumbai, ku menjëherë forcat policore mbërritën në vendngjarje.

Policia ka larguar menjëherë këmbësorët që mos të vriteshin apo të dëmtoheshin gjatë shembjes së urës. Nga informacionet, bëhet me dije se mbi 10 persona kanë mbetur të plagosur, por gjasa ka që të raportohen edhe viktima.

Vendi u përfshi në një rrëmujë dhe konfuzion total gjatë ngjarjes në Mumbai./real-news.tv