fbpx

Shembja e godinës së TK/ Zbulohet lëvizja e radhës e opozitës ndaj Ramës

sea.jpg

Pak disa pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni kanë thërritur në interpelancë në seancën e radhës plenare, Kryeministrin Edi Rama.

Godina e Teatrit Kombëtar u shemb në orët e para të së dielës, duke ngjallur reagime të shumta dhe protesta nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, e cila është mbështetur edhe nga opozita, si dhe presidenti Meta.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303