fbpx

Shembja e Teatrit/ ‘Blindohet’ Kryeministria, mbërrin autoblindi me ujë, detajet

25c8f1faace7c0e47a55bf90532cafc3_L.jpg

Sot është blinduar Kryeministria dhe bëhet me dije se një autoblind me ujë ndodhet aty pranë ,që do të shpërbejë për shpërndarjen e turmave, nëse do të ketë tensione.

Kujtojmë që mbi 1 mijë efektivë policie do të angazhohen në protestë për të ruajtur rregullin dhe qetësinë, pasi ditën e djeshme ishte një panoramë dhune dhe shoqërime në polici. Po kështu RENEA dhe FNSH do të jenë në gatishmëri të plotë në rast se do të ketë nevojë, ndërkohë që janë thirrur si përforcime edhe efektivë të tjerë policie nga qytetet e tjera.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303