fbpx

Shenja numër 1 që tregon se jeni në një lidhje serioze

Screenshot_35-3.jpg

Një sondazh britanik me rreth 6,000 njerëz jep përgjigjen dhe zbulon se çfarë përcakton një marrëdhënie “serioze”.

Përgjigja është: flisni për gjithçka.

Sipas sondazhit, 50% e çifteve thonë se komoditeti i diskutimit të problemeve të tyre me partnerin e tyre ose ndonjë gjë tjetër që mund ta shqetësojë atë / ajo është shenja kryesore se gjërat janë shumë serioze.

Vlen të përmendet se kjo përgjigje mori një përqindje më të lartë edhe nga ekskluziviteti në marrëdhënie (44%) por edhe propozimi për martesë (39%).

Në thelb, edhe nëse jeni i martuar, por nuk i ndani problemet tuaja, ju padyshim që e dini që martesa juaj ka një problem.

Në një martesë ose marrëdhënie të lumtur, kur partnerët ndajnë të gjitha të mirat dhe të këqijat që i shqetësojnë, do të thotë që ata janë të lidhur dhe duke biseduar ata ndihmojnë njëri-tjetrin për të kapërcyer çdo problem që ekziston.

Kështu që herën tjetër kur partneri juaj shpreh bezdi për diçka që ka ndodhur në punë, mos e hiqni dhe i thoni që po i çon problemet e tij të punës në shtëpi, por mbani mend këtë: ju po afroheni edhe më shumë në atë mënyrë!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303