fbpx

Shenjat e zodiakut që kanë një shqisë të gjashtë dhe nuk gabojnë kurrë

385c7d08-acb7-4696-a990-948e1bcdcbdc-stocksy_txp60b92872qmy100_small_1896967.jpg

E famshmja shenjë e gjashtë është diçka që surprizon këdo, sidomos ata që i përkasin shenjës së Demit. Prakticiteti dhe karakteristikat realiste të kësaj shenje mund t’i ndalojnë ato të dëgojnë intuitën, duke preferuar gjithmonë të investojnë në diçka konkrete.

Por kur e ndiejnë aë, me siguri ka diçka. Dhe godasin gjithmonë! Kështu i largojnë njerëzit negativë nga jeta e tyre.

Dashi

Personat e kësaj shenje e kanë shumë të fortë shpirtin e konkurrencës dhe dyshojnë gjithmonë se dikush mund të vjedhë vendin e tyre. Ndonjëherë mund të kriojnë edhe fantazi në kokën e tyre dhe mund të tregohen të padrejtë me partnerin.

Gaforrja

Gaforret mund të kenë një ulje të papritur të vetëbesimit. Kanë një anë emocionale shumë komlekse dhe ndonjëherë ndihen të pasigurt dhe të zhvlerësuar. Kështu ua thotë intuita dhe e manifesojnë në dy mënyra: ose shpërthejnë në zemërim ose ndihen shumë të trishtuar.

Advertisement

Bricjapi

Ashtu si Dashi, edhe Bricjapi ka një anë shumë konkurruese dhe mund të ndihet i kërcënuar nëse ndihet i dyti. Vullneti i tij për të qenë më i miri, mund t’i rrisë paranojnë dhe pasigurinë kur gjërat nuk po shkojnë sipas planit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303