fbpx

Shënohen 31 viktima dhe 908 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Screenshot_11-12.png

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet i lartë.Në 24 orët e fundit 31 pacientë me Covid-19 kanë humbur jetën.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 3,616 teste të realizuara, 908 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid.Ndërkohë 732 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm në 121,439 të shëruar.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303