30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shi i rrëmbyer në Brazil, 11 të vdekur nga përmbytjet

spot_img

Të paktën 11 vetë, përfshirë një fëmijë, humbën jetën nga përmbytjet e shkaktuara nga shirat e mëdha në Brazil.

Departamenti i Zjarrit i shtetit të Sao Paulos njoftoi sot se katër vetë vdiqën kur një shtëpi u rrëzua në periferi të qytetit më të madh të Brazilit dhe se dy persona u mbytën në lumin Tamanduatei.

Autoritetet njoftuan se janë rrëzuar 155 pemë dhe disa rrugë u bllokuan.

Sipas shërbimit të meteorologjisë, shirat priten të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat