Shi në formë stuhie, ja zonat që do preken

Moti do të jetë me diell në zonën bregdetare  dhe shtim të vranësira në Juglindje dhe Verilindje ku do të pasohen nga reshje shiu në orët e mesditës në formën e stuhive. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SË) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/31°C

Zonat e  ulëta  22/35°C

Zonat  bregdetare 22/34°C