fbpx

Shi në formë stuhie, ja zonat që do preken

moti-19.jpg

Moti do të jetë me diell në zonën bregdetare  dhe shtim të vranësira në Juglindje dhe Verilindje ku do të pasohen nga reshje shiu në orët e mesditës në formën e stuhive. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SË) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/31°C

Zonat e  ulëta  22/35°C

Zonat  bregdetare 22/34°C

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303