fbpx

Shirat, përmbytje në disa lagje në Lezhë! “Fryhet” lumi Osum

Screenshot_6-1.jpg

Reshjet e shiut që kanë nisur prej ditës së djeshme kanë shkaktuar probleme me qarkullimin e automjeteve në të gjithë vendin.Shirat e rënë gjatë natës kanë sjellë përmbytje në disa lagje të Lezhës duke bërë lëvizja e automjeteve dhe këmbësorëve të vështirësohet, veçanërisht në lagjen “Besëlidhja”.Probleme ka pasur edhe në qytetin e Beratit. Reshjet kanë fryrë lumin Osum por për momentin nuk rrezikohet dalja e tij nga shtrati.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303