fbpx

Shishja nga Titanik shitet për një shumë marramendëse

Screenshot_13.png

Një shishe argjendi për alkool, e cila i përkiste pasagjerit të anijes Titanik, u shit në ankand për 88.000 euro.

Pronari mori shishen menjëherë para se anija të mbytej.

Ndërsa anija po fundosej, Helen Churchill Candy i dha Edward Kent një shishe në të cilën motoja e familjes së saj ishte “besnike, por e pakënaqur”.

Candy pastaj i tha Kent: “Ju keni më shumë shanse për të mbijetuar se unë.”

Megjithatë, Candy mbijetoi, dhe Kent humbi jetën së bashku me mbi 1.500 pasagjerë. Shishja u gjet bashkë me trupin e pajetë të Kent.

Shishja e argjendit e shitur në Wiltshire, është përshkruar si një nga objektet më të fuqishme tredimensionale nga Titaniku që janë ofruar ndonjëherë në një ankand./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303