fbpx

Shkarje dherash pranë Ujit të Ftohtë në Tepelenë

Tepelene-dherat-2-e1548235512973.jpeg

Një situatë problematike është krijuar sot në Tepelenë pranë Ujit të Ftohtë.

Shkak është bërë shkarja e dherave në këtë aks, çka ka çuar në lëvizjen e ngadaltë të mjeteve vetëm me një kalim duke krijuar vështirësi në qarkullim.

Shkarja ka ardhur për shkak të reshjeve të dendura të shiut gjatë natës ndërsa në këtë zonë terreni është i paqëndrueshëm dhe kjo situatë përsëritet sa herë ka reshje intensive.

Por ndërhyrja e ARRSH Gjirokastër ka çon drejt normalizimit situatën pranë Ujit të Ftohtë Tepelenë. (real-news.tv)

Tepelene-dherat-1 Tepelene-dherat-2-e1548235512973 Tepelene-dherat-3 Tepelene-dherat-4
<
>
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303