fbpx

Shkarkimi i Besnik Muçit/ Meta merr vendimin e papritur

ilir-meta-890x395.jpeg

Presidenti Ilir Meta ka pranuar kërkesën e Gjykatës Kushtetuese për të shpallur vakancën në Kushtetuese, pas shkarkimit të gjyqtarit Besnik Muçi, duke njohur kështu vendimin e vettingut.

Gjykata Kushtetuese hoqi nga faqja zyrtare Besnik Muçin dhe njoftoi Presidentin e Republikës për vakancën e krijuar.

Advertisement

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303