fbpx

Shkarkimi i Flamur Nokës/ Lulzim Basha i ashpër: E kam paralajmëruar, s’mund të mbahet PD peng i sajesave

e.jpg

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë pak më parë para mediave një ditë pas shkarkimit të Flamur Nokës nga nënkryetar i Komisionit të Sigurisë.

“Zoti Noka i kam komunikuar shkarkimin e tij nga detyra si nënkryetar i komisionit të sigurisë. Nuk e kam përjashtuar por e kam paralajmëruar.

Nuk mundet që PD që ka kundërshtar dhe armik, armikun e shqiptarëve Edi Ramën dhe regjimin e tij të mbahet peng nga sajesa, shpifje dhe keqinformime që na devijojnë nga detyra jonë kryesore si opozitë që është lufta ndaj këtij regjimi me të gjitha format dhe mënyrat. Ne kemi lançuar iniciativa të shumta opozita dhe do të lançojmë të tjera, për të zhbërë dhe gërryer themelet e regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe nuk mund të mbetemi peng i axhendave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në një bunker për interesa personale”

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303