fbpx

Shkarkimi i Metës, Petrit Vasili del me deklaratën befasuese: Aman mos na zhgënjeni sot…

meta-vasili-770x433.jpg

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka bërë një reagim në rrjete sociale në lidhje me seancën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

Ai shprehet me ironi se i gjithë atdheu i ka sytë te deputetët, dhe të gjithë presin një vendim unanim për shkarkimin e Metës.

Vasili:

Pupace aman mos na zhgenjeni sot.

E duam shkarkimin me unanimitet.

Pupace jeni qe jeni futini nje votim dhe zgjatjani mandatin vetes nje vit a dy vjet a pese vjet.

Si mund te ikni dhe ti lini reformat pambaruar ju, aman se ne juve ju kemi shpresen e vetme per negociatat.

Perpara karavidhe mos ndaloni, atdheu tek ju i ka syte.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303