fbpx

Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës, ja kush e zëvendëson

Prefekti i Qarkut të Gjirokastrës, Astrit Aliaj është shkarkuar nga detyra ditën e sotme.  Vendimi është marrë në mbledhjen e mbajtur në mesditë në Këshillin e Ministrave.

Ndërkohë ende nuk bëhen të ditura arsyet për këtë shkarkim të papritur.

Në vend të tij është emëruar Odise Kote. Kote ka mbajtur postin e drejtorit të Agjencisë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore në Gjirokastër si dhe nënkryetarit të Bashkisë.