fbpx

Shkatërrohen bandat e drogës në Greqi, në pranga 5 shqiptarë

527bf5ab0dedd703f3d09b54cce1337f_L.jpg

Tre banda droge janë shkatërruar nga policia greke ditën e sotme, ku mes tyre 5 shqiptarë kanë rënë në pranga.

Bëhet me dije se grupet kriminale vepronin në Athinë, ku shpërndanin sasi të drogës si: heroinë, kokainë dhe kabanis i papërpunuar.

Mësohet se shqiptarët e arrestuar i përkasin moshave nga 28 deri në 53 vjeç.

Droga vinte nga Irani dhe do tregtohej në Ballkan.

Policia greke ka sekuestruar plot 818 kg kanabis i papërpunuar, 44.5 kg heroinë me vlerë gati  1milion euro, si dhe 7.5 kg kokainë./real-news.tv

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303