23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, në pranga një shqiptar

spot_img

Është shkatërruar një bandë narkotikësh në Itali, ku ‘kapoja’ ishte pikërisht një i ri shqiptar, vetëm 24 vjeç. Mësohet se banda ‘Baby Gang’ vepronte duke shitur lëndë narkotike, përgjithësisht tek nxënësit e shkollës por edhe adoleshentët.

Arrestimi ka ndodhur në Pisa, ku policia ka arritur të arrestojë tre të rinj nga 20-24 vjeç, përgjegjës për disa krime rrëmbimi, zhvatjeje, shpërndarje të lëndësh narkotike dhe mbajtje armësh.

Në njoftim, thuhet se autoritetet kanë arritur të sekuestrojnë plot 9 mijë euro lëndë narkotike dhe  një pistoletë./real-news.tv

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat