fbpx

Shkatërrohet grupi i trafikantëve në Itali, ja roli i shqiptarëve, ç’dyshohet në Durrës

polizia-carabinieri-1.jpg

Nje grup trafikantësh shqiptarë dhe italianë është shkatërruar në Lece.

Të arrestuar kanë përfunduar gjithsej 9 persona, 5 janë lënë në burg e katër janë në “arrest shtëpie”.

Mes të arrestuarve ka edhe shqiptarë, të dyshuar se bënin lidhjen mes trafikantëve nga Durrësi në shtetin fqinj, raportojnë mediat italiane.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303