35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shkatërrohet grupi i trafikantëve të drogës, në pranga 16 shqiptarë

spot_img

Policia italiane ka vënë në pranga 20 persona të cilët akuzohen për shpërndarje të drogës, ku 16 prej tyre janë shqiptarë. Më tej, mes të arrestuarve janë 3 italianë dhe një turk.

Mediat italiane bëjnë me dije se grupi i trafikut të drogës ka qenë në hetim për një kohë të gjatë, ekzaktësisht që nga viti 2014, ku italianët shpërndanin drogë në shumë shtete. Policia ka arritur të zbulojë edhe rolet e shqiptarëve por edhe italianëve, ku disa prej tyre mbanin kontaktet me furnizuesit dhe disa transportonin drogën. Çdo gjë ka nisur në 2014-ën, kur për herë të parë policia kontrolloi automjetin e njërit prej italianëve, ku i gjeti 1 kilogram heroinë.

Së fundmi, lajmërohet se të arrestuarit do dalin përpara drejtësisë më 21 mars./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat