fbpx

Shkatërrohet organizata e drogës në Itali, 9 shqiptarë në pranga

Italia1-770x428.png

Policia e Tarantos ka shkatërruar tre organizata të dyshuara për trafik droge, të akuzuar për importimin e kokainës, heroinës, hashashit dhe marihuanës nga Shqipëria e Holanda, për t’u hedhur në treg në provincat e Brindisit, Leçes dhe Tarantos.

Prokuroria italiane lëshoi gjithsej 12 urdhër-arreste, për 3 italianë e për 9 shqiptarë. Operacioni nisi me sekuestrimin e një sërë armësh dhe municionesh. Hetimet treguan se shqiptarët e italianët kryenin aktivitet ilegal në rrethet Tamburi, Paolo VI dhe Salinella të Tarantos, shkruajnë mediat italiane.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303