fbpx

Shkencëtarët kërkojnë të vendosin çip në trurin e njeriut, ja arsyeja

mariacurie.jpg

Shkencëtarët kanë çuditur me anë të një studimi të fundit. Ata kanë menduar të vendosin çip brenda trurit të qenieve njerëzore me qëllim parandalimin e ngrënies së tepër dhe  shmangien e obezitetit.

Eksperimenti synohet të provohet tek njerëzit obezë të cilët janë duke u përpjekur të ndalojnë ushqimin e tepërt që ata konsumojnë.

Ekipi në Universitetin e Standford në Britani e ka provuar një gjë të tillë te minjtë mbipeshë.

Kjo paisje, e cila futet në tru, kontrollon kërkesat për ushqim.

/real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303